What's happening?

Po obejrzeniu zwiastunu zarejestruj sie by wyszukać

KOS

KOS

Once upon a time in the Polish Republic.2024/01/26Poland120 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 vote

Streszczenie

Kos cały film • zalukaj • vider •


Kos cały film • zalukaj • vider • Wiosną 1794 roku Polska stoi w obliczu burzliwych czasów, a generał Tadeusz “Kos” Kościuszko (wcielony przez Jacka Braciaka) powraca. Gotów walczyć o wolność i niepodległość. Jego celem jest zorganizowanie powstania przeciwko rosyjskiej okupacji, ale do tego potrzebuje wsparcia zarówno szlachty, jak i chłopów. Kościuszko, symbolem patriotyzmu i determinacji, staje na czele wysiłków mających zjednoczyć rozproszone siły narodowe. Mimo rosnącego niezadowolenia i gniewu społecznego z obcej kontroli. Generał Kos próbuje zgromadzić wszystkie warstwy społeczeństwa dla wspólnego celu – wolności Polski. Jednak droga do wolności nie jest gładka. Kościuszko musi zmagać się z oporem Rosjan i nieufnością niektórych polskich elit. Musi podejmować trudne decyzje, ryzykując własnym życiem, ale mimo wszystko nie traci wiary w swoją misję.

Kos Fabuła

Kos cały film, który wciąga i porusza. Ukazując heroiczny wysiłek w walce o wolność i godność narodu. Poprzez dynamiczną narrację i znakomite aktorstwo przenosi widza w czasy burzliwych wydarzeń końca XVIII wieku. Gdzie każdy gest staje się aktem odwagi w walce o ocalenie narodowej tożsamości. W trakcie filmu widzimy, jak Kościuszko staje naprzeciwko coraz większych wyzwań i niebezpieczeństw. Represje ze strony Rosjan narastają, a niektóre frakcje w Polsce są niechętne idei powstania. Generał Kos vider musi negocjować różnice i budować wspólny front, mając świadomość, że czas działa na korzyść wrogów. Jego determinacja i odwaga stają się źródłem inspiracji dla innych. W całym kraju rodzi się ruch oporu, ludzie zaczynają wierzyć, że możliwe jest wyzwolenie spod rosyjskiej kontroli. Chłopi, których życie dotąd było skazane na ucisk. Wstają do walki obok szlachty, a kobiety udzielają wsparcia w różnych formach, od praktycznej pomocy po moralne wsparcie.

Streszczenie

Kos cały film • zalukaj • vider • W miarę jak walka narasta. Kos zalukaj musi zmierzyć się nie tylko z wrogami zewnętrznymi, ale także z demonami wewnętrznymi. Przeszłość, w której zawierały się zarówno triumfy, jak i bóle, powraca, stawiając przed nim trudne wybory i moralne dylematy. Film “Kos” nie tylko ukazuje bohaterstwo jednostki, ale także siłę wspólnoty i poświęcenie tysięcy ludzi walczących o wspólny cel. To historia o narodzinach narodowej tożsamości i dążeniu do wolności, która inspiruje do walki o wartości, w które wierzymy. W końcowych scenach filmu, mimo trudności i strat, Kościuszko nie traci nadziei. Jego walka przypomina, że dążenie do wolności wymaga nie tylko odwagi, ale także wiary w lepsze jutro. To nie tylko historia Polski, ale uniwersalna opowieść o sile ludzkiego ducha i jego nieustającej wierze w sprawiedliwość i wolność.

KOS
KOS
KOS
KOS
KOS
Oryginalny tytuł Kos
Ocena IMDb 7.4 403 głosów
Ocena TMDb 6.6 5 głosów

Dyrektor

Obsada

Udostępniono0

Podobne tytuły

CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA
BRACIA ZE STALI
OBSESJA
TETRIS
TRZEJ MUSZKIETEROWIE D’ARTAGNAN
DOBRZY NIEZNAJOMI
CHALLENGERS
GRAN TURISMO
ANATOMIA UPADKU
BEZ LITOŚCI 3
OPPENHEIMER
NAPOLEON
×
Aktualności